Home Telefon Scroll Top

Lampa solna do pokoju dziecięcego – jaką wybrać ?

Lampy solne sprawdzają się idealnie do celów oświetleniowych szczególnie w pokojach dziecięcych. Dają one zdrowy półmrok, który nie razi Twoich dzieci dając wystarczające oświetlenie, które pozwoli spokojnie spać Twojemu Dziecku. Lampa taka dodatkowo jonizuje powietrze poprawiając jego jakość.

Mowa tutaj o odcieniach lamp od jasnożółtych po ciemnopomarańczowe tzw. Lamp z różowej soli -najczęściej Himalajskiej. Inna sól jak np. biała, czerwona czy szara nie nadaje się do tych celów.

Lampy solne jako najlepsze nocne oświetlenie pokoju dziecięcego.

Biała lampa może razić i dawać zbyt intensywne światło, z kolei czerwona czy szara daje światło zbyt ciemne do odpowiedniego doświetlenia w nocy.

Lampy solne mają szereg dodatkowych właściwości zdrowotnych opisanych tutaj : Są one przede wszystkim produktem naturalnym, który jest bezpieczny dla otoczenia.

Sól która jest wykorzystywana do zbudowania lamp solnych jest zwykle solą czystą, którą stosuje się także jako sól spożywcza. Dlatego też nie martw się jeśli Twoje dziecko, czy zwierzaki domowe poliżą lampę – z pewnością nic im nie będzie 😉

Ważnym aspektem dla bezpieczeństwa Twojego dziecka jest usytuowanie lampy solnej, gdyż jest to zwykle prodkut dosyć ciężki. W zależności od egzemplarza jaki wybierzemy lampa może mieć od jednego nawet do kilku czy kilkudziesięciu kilogramów wagi. Dlatego też jeśli postawisz lampę na pewnej wysokości – upewnij się że dziecko nie będzie miało do niej dostępu, aby nie spadła na Twoją pociechę. Można oczywiście lampę położyć także na podłodze.

Lampy z różowej soli Himalajskiej można znaleźć tutaj: https://zdrowienatury.com/kategoria/lampy-solne/

Jeśli zdecydujesz się zamówić lampę dedykowaną do pokoju dziecięcego – napisz nam o tym w komentarzu przy zamówieniu. Postaramy się wtedy wybrać lampę o ciepłej barwie oraz ładnym delikatnym kształcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *