Home Telefon Scroll Top

Świeczniki solne – przeczytaj przed zakupem.

Świeczniki solne – budowa

Świecznik solny jest zbudowany ze zwartej soli kamiennej. Bryłę soli rzeźbimy ręcznie na kształt świecznika, a następnie przycinamy od dołu, aby mógł stać stabilnie na podłożu. Gdy świecznik ma już odpowiednią formę, wiercimy w nim otwór o średnicy 40-45 mm, aby zmieściła się tam świeczka typu tealight. Wyróżniamy świeczniki o kształcie naturalnym, oraz szlifowanym  w różnych kształtach.
Sól z której powstaje świecznik solny musi być zwarta, oraz zbita, aby nie pękał on przy zawilgoceniu. Najczęściej jest to kamienna sól Himalajska, choć bywają też świeczniki z innych soli kamiennych jak np. sól Polska czy Ukraińska.
kategoria świeczniki solne - zdrowienatury.com

Przeznaczenie :

Pamiętajmy, aby świecznik był stosowany wewnątrz pomieszczenia – wtedy nie będzie niszczał i posłuży przez długie lata.
Tego typu produkty solne tworzą niezwykły nastrój, który pozwoli zrelaksować się nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. 


Właściwości świeczników solnych:
– jonizują powietrze wytwarzając jony ujemne, dzięki zapalonej świeczce który podgrzewa kryształ soli
– poprawiają samopoczucie, odprężają, relaksują 
– oświetlają pomieszczenie wytwarzając ciepłe barwy
– ściągają kurz oraz niechciane zapachy
– są niezwykle pomocne ludziom cierpiącym na bezsenność

Poza efektami wizualnymi świeczniki stosuje się także w chromoterapii ( leczeniu kolorami ), a także jako naturalne jonizatory powietrza.

Bezpieczne użytkowanie świeczników:

Warto wiedzieć że sól jest mocno higroskopijna. Dlatego przed położeniem świecznika na delikatną powierzchnię należy podłożyć coś pod jego podstawę. Higroskopijność oznacza iż ściąga ona wilgoć z otoczenia, która następnie się skrapla, a skroplona woda z sola może uszkodzić delikatne materiały jak np, drewno, płyta czy panele.

Czyszczenie świecznika solnego – robimy to wilgotną szmatką. Pod żadnym pozorem nie wkładamy świecznika pod wodę gdyż mikropęknięcia, które są w soli mogą się rozszerzyć przez dostającą się tam wodę i poszerzyć je.

Nasze świeczniki solne  są wykonane z różowej soli Himalajskiej. Sól ta jest atestowana,  stosuje się ją również jako spożywczą. Nie trzeba martwić się o zdrowie swoich pociech domowych jeśli poliżą świecznik. Z soli użytej do produkcji świeczników, wykonuje się również lampy solne.

Więcej produktów tego typu znajdziesz na naszej stronie internetowej https://zdrowienatury.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *