Świeczniki solne – budowa
Świecznik solny jest zbudowany ze zwartej soli kamiennej. Bryłę soli rzeźbimy ręcznie na kształt świecznika, a następnie przycinamy od dołu, aby mógł stać stabilnie na podłożu. Gdy świecznik ma już odpowiednią formę, wiercimy w nim otwór o średnicy 40-45 mm, aby zmieściła się tam świeczka typu tealight. Wyróżniamy świeczniki w stylu naturalnym, oraz szlifowanym w różnych kształtach.
Sól z której powstaje świecznik solny musi być zwarta, oraz zbita, aby nie pękał on przy zawilgoceniu. Najczęściej jest to kamienna sól Himalajska, choć bywają też świeczniki z innych soli kamiennych jak np. sól Polska czy Ukraińska.
Świecznik solny może być wykonany z soli różowej, białej, czerwonej czy nawet szarej. To jaką sól wybierzemy jest sprawą indywidualną. Ważne jednak jest to że każda sól pracuje tak samo dają wymierne korzyści.
Przeznaczenie :
Pamiętajmy, aby świecznik był stosowany wewnątrz pomieszczenia – wtedy nie będzie niszczał i posłuży przez długie lata.
Tego typu produkty solne tworzą niezwykły nastrój, który pozwoli zrelaksować się nawet najbardziej wymagającym.
Właściwości świeczników solnych:
– jonizują powietrze wytwarzając jony ujemne, dzięki zapalonej świeczce która podgrzewa kryształ soli
– poprawiają samopoczucie, odprężają, relaksują
– oświetlają pomieszczenie wytwarzając ciepłe barwy
– ściągają kurz oraz niechciane zapachy
– są niezwykle pomocne ludziom cierpiącym na bezsenność
Poza efektami wizualnymi świeczniki stosuje się także w chromoterapii ( leczeniu kolorami ), a także jako naturalne jonizatory powietrza.
Bezpieczne użytkowanie świeczników:
Warto wiedzieć że sól jest mocno higroskopijna. Dlatego przed położeniem świecznika na delikatną powierzchnię należy podłożyć coś pod jego podstawę. Higroskopijność oznacza że ściąga ona wilgoć z otoczenia, która następnie się skrapla, a skroplona woda z sola może uszkodzić delikatne materiały jak np drewno, płyta czy panele.
Czyszczenie świecznika solnego – robimy to wilgotną szmatką. Pod żadnym pozorem nie wkładamy świecznika pod wodę gdyż mikropęknięcia, które są w soli mogą się rozszerzyć przez dostającą się tam wodę i spowodować pęknięcia.
Nasze świeczniki solne są wykonane z różowej soli Himalajskiej. Sól ta jest atestowana, stosuje się ją również jako spożywczą. Nie trzeba martwić się o zdrowie swoich pociech domowych jeśli poliżą świecznik. Z soli użytej do produkcji świeczników, wykonuje się również lampy solne.
Więcej produktów tego typu znajdziesz na naszej stronie internetowej https://zdrowienatury.com/
Dowiedz się więcej o soli Himalajskiej z której wykonane są nasze świeczniki solne.