Cukierki solne – właściwości, opinie, zalety i wady.


Cukierki solne to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalny i niepowtarzalny smak, oraz dodatkowe walory zdrowotne, które daje nam zawarta w nich solanka.

Solanka to nic innego jak roztwór wody z solą. W cukierkach stosujemy Himalajską sól kamienną z racji na ogromne zmineralizowanie – w niej zawarte są aż 84 minerały. Nasza propozycja to 10 smaków cukierków zapakowane w ekologiczne kartoniki, oraz woreczki przeźroczyste. Waga netto produktu to 110g.
Każdy ze smaków owocowych jest wzbogacony o naturalny sok, który dodatkowo podnosi wartość produktu.

Cukierki solankowe ZESTAW 10 SMAKÓW

Trochę o właściwościach cukierków solnych oraz ich zaletach:

  • działają nawilżająco na gardło, oraz struny głosowe – polecane na chrypkę, oraz drapanie w gardle
  • zawarta w cukierkach sól działa antybakteryjnie, oraz znieczulająco
  • wspomaga nawodnienie organizmu dzięki zawartej soli
  • zawierają 84 minerały i mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu
  • wyjątkowy smak, oraz duża zawartość witaminy “c” dzięki naturalnym sokom owocowym

Wady cukierków w solą :

  • przez podwyższoną zawartość soli, cukierki mają tendencję do zniekształceń, oraz absorbowania wilgoci z otoczenia. Dlatego przy dłuższym przechowywaniu zaleca się suche i chłodne miejsce.
  • cukierków nie powinny spożywać osoby z nadciśnieniem, oraz innymi schorzeniami, które mogą być spowodowane podwyższonym poziomem soli w organizmu.

Opinie na temat cukierków solankowych

Jest wiele opinii na temat cukierków solankowych. Klienci chwalą je przede wszystkim za ich walory smakowe, oraz lecznicze. Przy walorach leczniczych najwięcej opinii jest o świetnym produkcie, który zastępuje wszelkiego rodzaju pastylki na ból gardła, które można nabyć w aptece bez recepty.

Nie każdemu smakują cukierki solankowe – jest kilka procent( w szczególności dzieci), którym smak słodko słony nie do końca odpowiada. Jednak zdecydowana większość po pierwszym zakupie wraca na kolejne zakupy tego produktu.

Spotkaliśmy się także z opiniami że cukierki te nawilżając gardło zmniejszają także kaszel, jeśli jest on spowodowany przez górne drogi oddechowe.

Cukierki solne o smaku różanym

Jedni jedzą cukierki ze względu na walory smakowe, inni zdrowotne. W ofercie na stronie internetowej https://zdrowienatury.com/znajdziesz aż 10 smaków tych łakoci zarówno w opakowaniach transparentnych, jak i ekologicznych szarych kartonikach.