Lampa solna dla dziecka – jaką wybrać ?

W tym artykule napiszemy o najważniejszych kryteriach, które powinna spełniać lampa solna dla dziecka. Poza pięknym wyglądem wizualnym musi ona być bezpieczna, nie razić Twojej pociechy, dając uspokajające światło do snu. Dobrze też, aby miała odpowiedni wzór, który zachęci do jej używania.

Bezpieczeństwo – zacznijmy od niego gdyż jest to sprawa najważniejsza:

Każdy produkt tego typu aby był dopuszczony do sprzedaży w UE powinien posiadać na przewodzie znak CE co oznacza że jest odpowiedniej klasy bezpieczeństwa. Ważne także aby lampa nie była zawilgocona, oraz aby dziecko bez opieki dorosłego nie miało do niej bezpośredniego dostępu, gdyż jak to jest z każdym urządzeniem elektrycznym – można je łatwo rozmontować co grozi konsekwencjami oparzenia lub nawet porażenia.

Ważnym aspektem dla bezpieczeństwa Twojej pociechy jest także usytuowanie lampy solnej, gdyż jest to zwykle produkt dosyć ciężki. W zależności od egzemplarza jaki wybierzemy lampa może mieć od jednego nawet do kilku czy kilkudziesięciu kilogramów wagi. Dlatego też jeśli postawisz lampę na pewnej wysokości – upewnij się że dziecko nie będzie miało do niej dostępu, aby nie spadła na Twoją pociechę. Można oczywiście lampę położyć także na podłodze.


Uspokajające światło jakie powinna dawać lampa solna dla dziecka:

Lampy solne sprawdzają się idealnie do celów oświetleniowych szczególnie w pokojach dziecięcych. Dają one zdrowy półmrok, który nie razi Twoich dzieci dając wystarczające oświetlenie, które pozwoli spokojnie spać . Lampa taka dodatkowo jonizuje powietrze poprawiając jego jakość.

Mowa tutaj o odcieniach lamp od jasnożółtych po ciemnopomarańczowe tzw. Lamp z różowej soli. Inna sól jak np. biała, czerwona czy szara nie koniecznie nada się do tych celów.

Lampy solne jako najlepsze nocne oświetlenie pokoju dziecięcego.

Biała lampa może razić i dawać zbyt intensywne światło, z kolei czerwona czy szara daje światło zbyt ciemne do odpowiedniego doświetlenia w nocy.

Lampy solne mają szereg dodatkowych właściwości zdrowotnych opisanych tutaj : Są one przede wszystkim produktem naturalnym, który jest bezpieczny dla otoczenia.

Sól która jest wykorzystywana do zbudowania lamp solnych jest zwykle solą czystą, którą stosuje się także jako sól spożywcza. Dlatego też nie martw się jeśli Twoje dziecko poliże lampę – z pewnością nic mu nie będzie 😉

Wzór lampy:

Tutaj przechodzimy do ostatniej kwestii poruszanej w tym artykule. Kształt lampy dla Twojej pociechy jest sprawą indywidualną – to Ty ją znasz najlepiej 🙂

Tutaj możesz zobaczyć lampy solne w różnych kształtach często interesujących dzieci – Lampy solne rzeźbione

Lampy solne na prezent
Lampa solna dla dziecka

Jeśli zdecydujesz się zamówić lampę dedykowaną do pokoju dziecięcego – napisz nam o tym w komentarzu przy zamówieniu. Postaramy się wtedy wybrać lampę o ciepłej barwie oraz ładnym delikatnym kształcie.